Ładowanie...

Oferta suchej igłoterapii

Przedstawiamy Państwu naszą spersonalizowaną ofertę. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami

Sucha igłoterapia

Prowadzona terapia suchej igłoterapii (dry needling) polega na wkłuwaniu różnej długości igieł w mięśniowe punkty spustowe, a więc miejsce w mięśniach, które wykazuje trudno uchwytne w powszechnym badaniu manualnym zmiany w postaci napieć, bolesnych miejsc, rzutowań do różnych tkanek. Zmiany te mogą być przyczyną wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu, a prawidłowe wkłucie daje rewolucyjne jak na fizjoterapię efekty lecznicze i przeciwbólowe.

Terapia prowadzona jest wg metodyki Dawid G. Simons Akademy. Samo wkłucie jest minimalnie odczuwalne lub częstokroć w ogóle nie jest, natomiast po terapii mogą pojawiać się niewielkie bóle mieśniowe określane przez pacjentów jako bóle powysiłkowe (zakwasy).

Fizykoterapia

Jedną z wielu metod fizjoterapii szczególnie stosowaną w celu leczenia dolegliwości bólowych towarzyszących chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa, stawów obwodowych, złamań, ran, porażeń mięśni, odnowie biologicznej, i wielu innych jest fizykoterapia. Fizykoterapia właściwie stosowana nie wywołuje skutków ubocznych. Chociaż istnieją naukowe podstawy wyjaśniające jej działanie, to skuteczność fizykoterapii jest często tematem dyskusji szczególnie wśród terapeutów manualnych.

W fizykoterapii wykorzystuje się bodźce fizyczne pochodzenia naturalnego ( np: słońce, klimat, woda, itp) lub sztucznego (np: pole magnetyczne) celem wwolania określonych efektów leczniczych. Wskazania do fizykoterapii sa ogromne i jest to najbardziej dynamicznie rozwijajaca sie część fizjoterapii dostarczając każdego roku nowe narzędzia pracy fizjoterapeutom.

Kinezyterapia

Kinezyterapia (gr. kinesis – ruch) – leczenie ruchem, Podstawą jej są odpowiednio zaplanowane ćwiczenia ruchowe oparte o indywidualne deficyty ruchowe pacjenta Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przywrócenie jak najlepszego możliwe poziomu sprawności ruchowej. Trening może mieć charakter zarówno neurorehabilitacji poudarowej jak i medycznego treningu sportowego opracowanego dla zawodników różnych dyscyplin sportowych czy też korekcji wad postawy .

Terapia manualna

Medycyna manualna jest znana we wszystkich krajach świata odtysięcy lat. W USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandiiod ponad 100 lat istnieją szkoły wyższe chiropraktyki i osteopatiio programie podobnym do naszych akademii medycznych, ale z dodaniem kilku tysięcy godzin nauczania procedur manualnych.

Leczenie manualne w tych krajach jest oficjalnie uznane i opłacane przez narodowe fundusze zdrowia, a pacjent ma prawo do domagania się takiej formy leczenia. Istnieje bardzo wiele szkół i koncepcji terapii manualnych ale ich wspłólnym mianownikien jest zawsze biomechanika i anatonia czynnościowa.