Skontaktuj się z nami
/Oferta /Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa

terapia_czaszkowo_krzyzowa.jpg

Terapia czaszkowo-krzyżowa, inaczej zwana craniosacralną – to delikatna, nieinwazyjna terapia wywodząca się z osteopatii. Terapia czaszkowo-krzyżowa to jedna z czterech form leczenia manualnego, która uzyskała akredytację Światowej Organizacji Zdrowia. Dzięki zastosowaniu metody czaszkowo-krzyżowej dolegliwości często wyraźnie zmniejszają się, a nawet ustępują już po pierwszym zabiegu.

Terapia ta polega na pracy z ciałem pacjenta, gdzie za pomocą subtelnego dotyku wyczuwa się napięcia i nieprawidłowości w strukturach i ruchach tkanek, a także kości całego systemu czaszkowo-krzyżowego. Praca tą metodą ma szerokie zastosowanie:

  • w stanach pourazowych i powypadkowych,
  • po przebytych stanach zapalnych opon mózgowych,
  • przy wadach zgryzu, wzroku, słuchu i równowagi,
  • zaburzeniach wegetatywnych całego organizmu,
  • przy syndromie wypalenia zawodowego,
  • przy stanach bólowych głowy oraz kręgosłupa.

Terapia craniosacralna z powodzeniem stosowana jest w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Korzystają z niej również osoby starsze i przewlekle chore. W zasadzie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wiek czy dolegliwości pacjenta. Dodatkowo terapeuta jest w stanie w pełni dopasować przebieg zabiegów do potrzeb i oczekiwań swoich podopiecznych.

Wróć do oferty
Skontaktuj się z nami
32 700 34 81  /  791 572 663
Umów sie na wizytę
Telefon 32 700 34 81 Telefon 791 572 663

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.