Skontaktuj się z nami
/Oferta /Terapia Wisceralna

Terapia Wisceralna

terapia_wisceralna.jpg

Terapia Wisceralna to metoda oparta na medycynie osteopatycznej, polegająca na pracy z narządami wewnętrznymi. Podstawą tej terapii jest założenie że narządy wewnętrzne posiadają samoistny ruch - ruchomość względem innych trzewi.

Terapia Wisceralna jest metodą leczenia holistycznego skupiającą się na połączeniach pomiędzy układem mięśniowo - szkieletowym, a narządami wewnętrznymi. Wzajemne oddziaływania mięśniowo - szkieletowe bezpośrednio determinują położenie narządów w ciele, i odwrotnie, organy wewnętrzne mają silny wpływ na stan zdrowia kręgosłupa, miednicy, żeber, obręczy barkowej, mięśni i powięzi.

Idea integracyjnego, manualnego leczenia w Terapii Wisceralnej opiera się na szczegółowej analizie historii chorób przebytych przez pacjenta, która następnie jest weryfikowana przez różne metody diagnostyczne w celu leczenia istniejącego ciągu restrykcji = łańcucha zmian chorobowych. Terapeuta pracuje na organach wewnętrznych, ich powięziach i tkankach otaczających te organy. Wykrywa manualnie ich dysfunkcje oraz wspomaga ich prawidłowe ruchy poprzez odpowiednie techniki.

Wróć do oferty
Skontaktuj się z nami
32 700 34 81  /  791 572 663
Umów sie na wizytę
Telefon 32 700 34 81 Telefon 791 572 663

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.