Skontaktuj się z nami
/Oferta /Terapia manualna

Oferta terapii manualnej

manualna.jpg

Terapia manualna

Medycyna manualna jest znana we wszystkich krajach świata od tysięcy lat. Istnieje bardzo wiele szkół i koncepcji terapii manualnych, ale ich wspólnym mianownikiem jest zawsze biomechanika i anatomia czynnościowa.

W USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii od ponad 100 lat istnieją szkoły wyższe chiropraktyki i osteopatii o programie podobnym do naszych akademii medycznych, ale z dodaniem kilku tysięcy godzin nauczania procedur manualnych. 

Terapia manualna jest grupą metod wg koncepcji różnych autorów o charakterze  leczniczo-diagnostycznym ukierunkowaną na układ ruchu. Opiera się na szeregu chwytów manualnych, zwanych powszechnie pchnięciami manipulacyjnymi, a wykonywanych w różnych pozycjach ciała. Celem jej stosowania jest poprawa mobilności poszczególnych stawów, tzw. odblokowania ruchowe, łagodzenie bólu pochodzącego z narządu ruchu ale także wspieranie w innych formach fizjoterapii celem powrotu do zdrowia pacjenta.

Wróć do oferty
Skontaktuj się z nami
32 700 34 81  /  791 572 663
Umów sie na wizytę
Telefon 32 700 34 81 Telefon 791 572 663

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.