Skontaktuj się z nami
/Oferta /Terapia PRP kwasem hialuronywm

Oferta terapii PRP kwasem hialuronowym oraz kolagenem

prp.jpg

Terapia PRP

PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi, wyizolowanych na skutek wirowania krwi pełnej pacjenta. Przebieg procesu polega na wzbudzeniu kontrolowanego stanu zapalnego, który implikuje proces przebudowy tkankowej. Znajduje on zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Płytki krwi zawierają czynniki wzrostu oraz bioaktywne białka, które pobudzają wzrost, hamują ból i pobudzają organizm do przyśpieszenia gojenia w stanach chorobowych i po urazach.

Kwas hialuronowy stanowi element budulcowy chrząstki hialinowej (szklistej). Posiada właściwości higroskopijne - wiąże wodę i tym samym nawilża powierzchnię chrząstki stawowej, chroniąc ją przed wysychaniem. Kwas ten, obecny w każdej tkance organizmu, jest najbardziej skoncentrowany w mazi stawowej. Chrząstka jest jałowa, czyli nie zawiera naczyń krwionośnych. Maź stawowa jest tak ważna, gdyż to jedyny sposób, w jaki składniki odżywcze mogą być dostarczane do chrząstki, a metabolity usuwane. Z niższą niż odpowiednia ilością kwasu hialuronowego, składniki odżywcze nie mogą być przenoszone do tych komórek a metabolity nie mogą być z nich wyeliminowane. By chrząstka mogła się regenerować i prawidłowo funkcjonować, wymaga ciągłego uzupełniania ubytków kwasu hialuronowego, który przeciwdziała jej wysychaniu.

Preparaty Collagen Medical Device przeznaczone są do wstrzyknięć dostawowych, okołostawowych, domięśniowych lub podskórnych. Skuteczność kolagenu potwierdzają nie tylko badania, ale również coraz większa popularność wśród pacjentów.

Wróć do oferty
Skontaktuj się z nami
32 700 34 81  /  791 572 663
Umów sie na wizytę
Telefon 32 700 34 81 Telefon 791 572 663

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.