Skontaktuj się z nami
/Oferta /Terapia obrzęków

Oferta terapii obrzęków

obrzek2.jpg

Terapia obrzęków

Postępowanie fizjoterapeutyczne z pacjentami, którzy z różnych powodów doświadczają różnego rodzaju obrzęków, jest po dziś dzień ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczenie skutków ubocznych, wynikających z prowadzonej radio i chemioterapii.

Badania prowadzone w Niemczech, zarówno w zakresie manualnego drenażu jak i masażu elektrostatycznego, są w tej mierze niewątpliwie najobszerniejsze. Warto tu wspomnieć o niemożliwym do przecenienia rozwoju koncepcji drenażu, prowadzonej przez doktora Asdonka. W 1963 roku, pomysł na tego typu terapię, prezentowaną przez dr. E. Vodera, podjął niemiecki lekarz dr Johannes Asdonk z Essen. Z biegiem czasu dołączył on do tej terapii chwyty stosowane przy obrzękach oraz terapię uciskową (kompresję), natomiast w roku 1972, po zaprezentowaniu jej w aspekcie naukowym, wprowadził ją do oferty leczniczych zabiegów medycznych jako „fizjoterapię na obrzęki wg Asdonka”.

Skuteczność terapii Asdonka mogła zostać udowodniona między innymi na podstawie wprowadzonej przez prof. Kuhnke z Bonn analizy objętościowej kończyn. W 1973 roku powstała pierwsza na świecie specjalistyczna klinika limfologiczna - „Feldbergklinik Dr. Asdonk”. Do Polski metodę wprowadził fizjoterapeuta, docent metody dr Asdonka i Ackermana, Krzysztof Białas, a w jej rozwój zaangażował się dr Jarosław Jasięga oraz dr Robert Trybulski. Więcej informacji na KTO.com.

Wróć do oferty
Skontaktuj się z nami
32 700 34 81  /  791 572 663
Umów sie na wizytę
Telefon 32 700 34 81 Telefon 791 572 663

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.